Poradnik

06-03-2021 10:03

Samochód automat – o czym pamiętać, przesiadając się z manualnej skrzyni biegów?

Lewa stopa na czas podróży ma wolne, a prawej ręki można używać do podpierania brody. Jazda samochodem z automatyczną skrzynią biegów to duży komfort. O czym warto pamiętać, przesiadając się z samochodu ze skrzynią manualną do takiego, w którym zainstalowano automatyczną przekładnię?

Czytaj więcej
28-02-2021 13:37

Launch control - co to znaczy?

Co to jest „launch control”? Jeśli kierowca zna odpowiedź na to pytanie, można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że lubi on sportową jazdę. Warto jednak samemu dowiedzieć się, co to takiego. Tłumaczymy, na czym polega działanie „launch control”.

Czytaj więcej
13-01-2021 11:08

Bezpieczniki samochodowe - do czego służą?

Małe, kolorowe elementy układu elektrycznego – bezpieczniki. Na ogół kryją się gdzieś w trudno dostępnych zakamarkach samochodu. Gdy się przepalą, trzeba je wymienić. Na szczęście nie trzeba tego robić często.

Czytaj więcej
19-12-2020 10:26

Rodzaje napędów elektrycznych - od hybrydy po w pełni elektryczny samochód

Choć niedawno samochody elektryczne spotykane były jeszcze tylko na kinowych ekranach w filmach science fiction, to aktualnie coraz częściej goszczą już na polskich ulicach. Jak się jednak okazuje, typów samochodów elektrycznych jest co najmniej kilka. Warto się im przyjrzeć bliżej.

Czytaj więcej
28-11-2020 10:22

Seat Ibiza. I od święta, i na co dzień

Nowy Seat Ibiza potrafi zawrócić w głowie. Atrakcyjna sylwetka zwraca uwagę przechodniów – Ibiza jest jednak nie tylko piękna, zgrabna, ale i bardzo żywiołowa, co czyni ją idealnym autem na co dzień!

Czytaj więcej