Wyposażenie, które podnosi komfort jazdy samochodem

09-01-2020 19:00

Jazda samochodem to wielka wygoda, a gdy jest dobrze wyposażony, może być też ogromną frajdą. Istnieje wiele przydatnych narzędzi, które bardzo ułatwiają życie kierowcy. W jakie udogodnienia warto się wyposażyć, aby ​ komfort jazdy samochodem był na najwyższym poziomie?

W jakie gadżety do samochodu warto zainwestować?

Decydując się na kupno auta, często szukasz informacji w sieci lub, gdy samochód jest nowy z salonu, pytasz doradcę, w jakie ​ dodatkowe wyposażenie samochodu ​zainwestować. Oto najciekawsze propozycje gadżetów do auta.

Rozpoznawanie znaków drogowych

To bardzo przydatna i pomocna funkcja dla każdego kierowcy. Warto, nawet dla własnego bezpieczeństwa, mieć w samochodzie taką małą „przypominajkę”. Co ważne, funkcja rozpoznawania znaków jest sprzężona z tempomatem, więc utrzymana prędkość będzie zapamiętana w ustawieniach. Dane są zazwyczaj aktualne, bo system jest połączony z GPS.

Automatyczne światła

Kolejne cenne ​wyposażenie dodatkowe samochodu to automatyczne światła. Dzięki nim nie musisz martwić się o to, że nie włączysz obowiązkowych lamp. Po uruchomieniu silnika wydarzy się to bowiem automatycznie.

Asystent parkowania

Parkowanie często bywa uciążliwe i stresujące dla kierowcy. Asystent parkowania sprawi, że nie musisz się martwić poprawnym, czyli bezpiecznym i bezkolizyjnym ustawieniem samochodu, bo system, dzięki kamerom i czujnikom, wesprze Cię w prawidłowym manewrowaniu autem.

Podgrzewane fotele

Ta funkcja jest naprawdę przydatna. Zmarznięty wchodzisz do samochodu, uruchamiasz silnik, włączasz odpowiednią moc grzania siedzenia, które ma być ciepłe i cieszysz się komfortową jazdą.

Czujnik i kamera cofania

Nie każdy kierowca czuje się pewnie, kiedy przychodzi mu cofać. Czujnik i kamera cofania znacznie ułatwiają to niełatwe zadanie. W ekranie dokładnie widać przestrzeń za autem, a w przypadku zbliżania się do przeszkody, np. krawężnika, pojazd wydaje charakterystyczny dźwięk ostrzegawczy. Co więcej, w razie cofania pokazuje w kamerze linie, podpowiadając jak poprawnie wykonać manewr, żeby nic złego się nie stało.

Asystent pasa

Asystent pasa to bardzo pomocna funkcja, która często zapewnia ogromne bezpieczeństwo na drodze, szczególnie gdy długi czas spędzasz za kółkiem i jedziesz sam. W momencie zjeżdżania ze swojego pasa ruchu samochód lekko odbija. Gdy sytuacja pojawi się ponownie, auto wydaje wyraźny sygnał dźwiękowy oraz pojawia się napis na desce rozdzielczej „przejmij kontrolę nad kierownicą”.

Automatyczna skrzynia biegów

Automatyczna skrzynia biegów ma swoich zwolenników i przeciwników. To ogromne udogodnienie w przypadku jazdy po mieście, ale i długich trasach. Dzięki niej jazda autem jest bardzo płynna i silnik jest mniej przeciążony. Wspomniane ​ dodatkowe wyposażenie samochodu ​ to jedynie kilka dostępnych możliwości. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, co jest Ci potrzebne w samochodzie i z jakich funkcji będziesz korzystał.