Seat Leon. Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane przez użytkowników pytania

28-03-2020 14:50

Jesteś użytkownikiem Seata Leona? Warto zapoznać się z odpowiedziami na najczęściej zadawane przez użytkowników pytania.

Jakie wyposażenie znajdziemy w podstawowej wersji Seata Leona?

Wersja Style to podstawowy wariant Seata Leona, w której znajdziemy manualną klimatyzację, Media System Colour z dotykowym ekranem i sześcioma głośnikami. Na pokładzie jest też bluetooth oraz wielofunkcyjna, pokryta skórą kierownica. Nie trzeba też dopłacać do aluminiowych felg.

Jak włączyć światła przeciwmgłowe w Seacie Leonie?

Sterowanie oświetleniem Seata Leona zgrupowane jest w okrągłym przełączniku po lewej stronie kierownicy. Po włączeniu świateł mijania należy przełącznik pociągnąć do siebie.

Czy Seat Leon ma koło dwumasowe?

Tak, koło dwumasowe znaleźć można w wielu modelach Seata, także w Leonie. Wyposażono w nie silniki o oznaczeniach: ASV, AXR, ARL, AJM, AHF, AFN, ATD, AHH, ASV, ALH, ASZ, ATJ, ALH, AGR. Można to także sprawdzić samodzielnie. Tarcza sprzęgła w Leonie z kołem dwumasowym nie będzie wyposażona w charakterystyczne sprężyny.

Seat Leon - gdzie jest hak z przodu?

Sam hak powinien znajdować w komplecie z narzędziami dostarczanymi przez producenta. Należy go wkręcić w gniazdo znajdujące się za zaślepką po stronie pasażera.

Gdzie jest filtr kabinowy w Seacie Leon?

Filtr kabinowy, nazywany też przeciwpyłkowym, znajduje się pod przednią szybą samochodu. Umieszczony jest w specjalnej plastikowej obudowie, która jednak powinna łatwo dać się otworzyć.

Gdzie sprawdzić VIN?

Kod VIN, który w Seacie Leonie znajdziemy u dołu przedniej szyby, możemy sprawdzić w ASO Seat, a także na wielu stronach internetowych.

Gdzie jest czujnik temperatury w Seacie Leon?

Czujnik temperatury zewnętrznej można znaleźć w osłonie chłodnicy. Tuż za dolną kratką, po lewej stronie. We wcześniejszych modelach znajdował się on na zewnątrz osłony.

Seat Leon - jak ustawić lusterka?

Lusterka zewnętrzne regulowane są w Leonie elektrycznie. Najpierw należy wybrać pozycję „L” lub „R” - w zależności od tego, które lusterko chcesz ustawić. Następnie wystarczy zacząć manipulować pokrętłem aż do żądanego ustawienia. Niektóre modele pozwalają także na składanie lusterek. Są też wyposażone w ich podgrzewanie.

Seat Leon - gdzie są bezpieczniki?

Bezpieczniki w Seacie Leonie znajdują się po lewej stronie od kierownicy. Nie są one jednak zlokalizowane pod deską rozdzielczą, ale w dużo bardziej wygodnym miejscu. Należy otworzyć drzwi od strony kierowcy. Bezpieczniki ukryte są pod maskownicą na bocznej ściance deski rozdzielczej.

Ile czynnika wchodzi do klimatyzacji Seata Leona?

Układ klimatyzacyjny Seata Leona mieści od 495 do 525 g czynnika R134A. Ilość zależy od rocznika i modelu pojazdu.

Jaka bateria pasuje do kluczyka Seata Leon?

Do kluczyka Seata Leona pasuje bateria oznaczona symbolem CR2032.