Podgrzewana kierownica i fotele – najbardziej przydatne wyposażenie na zimę

25-10-2020 09:54

Wyobraź sobie zimowy, mroźny dzień. Odśnieżasz samochód, wsiadasz do zimnego wnętrza i po włączeniu silnika zaczynasz czuć przyjemne ciepło, które rozchodzi się po kierownicy i fotelu. Brzmi fantastycznie prawda? Pakiet zimowy z podgrzewaną kierownicą i fotelami to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które znacząco podnosi komfort jazdy i bezpieczeństwo. Dowiedz się więcej na ten temat.

To, że nie zdejmiesz okrycia wierzchniego podczas jazdy samochodem, kilkakrotnie zmniejsza Twoje bezpieczeństwo podczas wypadku. Pas zapięty na kurtkę powoduje powstanie pustej przestrzeni między ciałem a pasem. Podczas hamowania system napinania pasów sprasuje luz, pas się przesunie i w wyniku nacisku przyczyni się do uszkodzeń wątroby, śledziony i jelit. Dlatego tak ważne jest jeżdżenie bez kurtek i innych okryć. Zastanawiasz się, jak dbać o swoje bezpieczeństwo w mroźny dzień i się nie rozchorować? Rozwiązaniem są podgrzewane fotele i kierownica. Sprawdź.

Pakiet zimowy – co to jest?

Mało jest w samochodach tak użytecznych rozwiązań technologicznych, jak pakiet zimowy. O jego zaletach przekonały się miliony użytkowników i nikt, kto choć raz kierował pojazdem z takim wyposażeniem, nie wyobraża sobie powrotu do auta bez tych udogodnień.

Na pakiet zimowy składają się:

* podgrzewana kierownica i fotele,

* ogrzewane lusterka,

* podgrzewanie dysz spryskiwaczy,

* dodatkowe ogrzewanie przedniej szyby.

Takie rozwiązania stanowią obecnie podstawowe wyposażenie każdego Seata.

Jak działa podgrzewanie kierownicy i foteli?

Pakiet zimowy działa po uruchomieniu silnika. Wystarczy, że włączysz samochód, aby system sam usunął lód, szron i parę z szyby oraz lusterek, a także podgrzał fotel i kierownicę. W tym czasie możesz przygotować się do jazdy, czyli zdjąć kurtkę, wyregulować odległość fotela od kierownicy oraz poprawnie zapiąć pasy. Pamiętaj o tym, że za pozostawienie włączonego samochodu na postoju, a także za uruchomienie silnika bez potrzeby i generowanie hałasu oraz szkodliwych spalin grożą Ci mandat i punkty karne!

Fotele oraz kierownica mają w swojej konstrukcji maty grzewcze, które są zasilane z instalacji elektrycznej pojazdu. Włókna rozgrzewają się i oddają ciepło na zewnątrz. Aby włączyć ogrzewanie foteli i kierownicy, wystarczy, że wciśniesz odpowiedni przycisk na kole kierownicy.

Zalety podgrzewanej kierownicy i foteli

Zastanawiasz się nad wybraniem samochodu z pakietem zimowym wraz z podgrzewaną kierownicą i fotelem? To rozwiązanie ma szereg zalet, które docenisz, gdy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej 0°C. Najważniejsze to:

* Większe bezpieczeństwo – jazda w kurtce lub innych okryciach wierzchnich nie jest rozsądnym rozwiązaniem. Dzięki podgrzewanym fotelom nie zmarzniesz ani się nie spocisz i będziesz bezpieczny!

* Komfort – kierowanie samochodem zmarzniętymi rękami nie jest przyjemne. Podgrzewana kierownica sprawi, że dłonie cały czas będą ciepłe, co poprawi Twój komfort jazdy.

* Zdrowie – zimą często zmagasz się z zapaleniem pęcherza lub bólami zwyrodnieniowymi kręgosłupa? Ciepły fotel rozgrzeje Twoje plecy i zapobiegnie różnym infekcjom.

Twój samochód nie ma podgrzewanej kierownicy i foteli? Nic straconego! Na rynku znajdują się dedykowane rozgrzewające maty, które mogą poprawić komfort jazdy.